به گزارش ستاد اقامه نماز کشور، محمدحسن برهانی فر روز دوشنبه در چهارمین اجلاس استانی نماز که با عنوان «نماز و مدرسه» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار شد، افزود: احیای فرهنگ نماز و برگزاری نشست های  مربوط به آن فقط وظیفه ستاد اقامه نماز نیست بلکه تکلیف الهی بوده و وظیفه همگانی است.

وی اظهار داشت: در استان البرز فرهنگ احیای نماز را رها کرده ایم و فقط بر اقامه نماز همت داریم که برگزاریه یک نشست  در سال برای نماز یک نوع بی اعتنایی به این فریضه الهی  است.

برهانی فر گفت: تمام تلاش مسوولان برای احیا و اقامه نماز باید در هزینه، حضور و اجرای نشست ها باشد.

وی با بیان اینکه باید تاملی کرد و این نشست ها را در استان از غربت نجات داد، افزود:‌ اکنون مشارکت در نشست های اقامه نماز کم است و باید بیشتر شود.

برهانی فر گفت:  نماز  یک سفر معنوی بوده که از ملک تا ملکوت و بازگشت از ملکوت به ملک است و به همین دلیل پایان نماز خداحافظی نیست بلکه سلامی دوباره است که از سفر الهی برگشته و دوباره به مردم سلام می کند.

وی با اشاره به اهمیت نماز به عنوان اتصال روح به مبدأ اعلا گفت: اگر نماز به معنای اهم خود معنا پیدا کند برای نمازگذار به اندازه علم لدنی مقامات حاصل می شود.

برهانی فر با بیان این مطلب که نماز موجب رشد انسان از لحاظ فکری و بدنی و روحی است توضیح داد: نماز عامل محبوبیت و مقبولیت میان دیگر افراد جامعه است؛ مردم انسان نمازخوان واقعی را دوست دارند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی البرز تصریح کرد: دوست داشتن فرد نمازگذار موهبتی است که خدا القاء می کند و اثر آن نماز است.

چهارمین اجلاس استانی نماز در البرز با حضور نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، مدیران کل استانی و دبیران ستاد اقامه نماز ادارات کل استان البرز برگزار شد.