به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه کشور، آیت الله اعرافی در دیدار مدیر ستاد اقامه نماز و مرکز تخصصی نماز قم، از تلاش‌های صورت گرفته توسط این ستاد در قم و مرکز برای برپایی نماز در جامعه قدر دانی کرد.

وی گفت: اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته است که به سهم خود از دلسوزی شما تقدیر و تشکر می‌کنم.

مدیر حوزه‌های سراسر کشور در پاسخ به درخواست مدیر ستاد اقامه نماز گفت: حوزه علمیه آمادگی خود را برای برگزاری جشنواره نماز، مدرسه و مسجد اعلام آمادگی می‌کند و این جشنواره می‌تواند بسیاری از اهداف مارا محقق کند.

امام جمعه قم افزود: برای رسیدن به اهداف باید برنامه‌های راهبردی داشت و از آن برای آینده استفاده کرد. وی ضمن تاکید بر استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای ترویج نماز از مدیر ستاد اقامه نماز خواست که شورای اقامه نماز استان در حضور ایشان برگزار شود.

آیت الله اعرافی در ادامه به تکمیل و تجهیز مساجد موجود استان اشاره و بر ساخت مساجد در مناطق کم برخوردار تاکید کرد. عضو فقهای شورای نگهبان از ظرفیت موقوفات برای ساخت مسجد و ترویج و توسعه فرهنگ نماز تاکید نمود.

در ابتدای این دیدار مدیر ستاد اقامه نماز قم گزارشی از فعالیت‌های انجام شده را ارائه داد و گفت: بخش‌ها و شهر‌هایی که از نعمت حوزه علمیه برخودار است با مشکلات کمتری در اقامه نماز مدارس و مساجد مواجه است لذا با تاسیس حوزه‌های علمیه در شهر‌های مختلف این مشکل برطرف می‌شود.