به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه کشور، محمد دستورانی روز شنبه (۱۶ آذر) در حاشیه اجلاسیه نماز استان سمنان در سالن شهید مطهری در گفت و گو با ایرنا افزود: سلامت جامعه در گرو نشر اقامه نماز در بین نوجوانان و کودکان است و با این راهبرد می‌توان برای عزت و صلابت ایران اسلامی گام برداشت.

وی خاطر نشان کرد: با همکاری ستاد اقامه نماز استان، استاندار و نماینده ولی فقیه در استان سمنان در یکسال گذشته اقدام‌های بسیار مثبتی برای نشر فرهنگ نمازخوانی در کشور ایجاد شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان ادامه داد: در ۷۹۰ مدرسه استان نماز جماعت با حضور امام جماعت روحانی یا فرهنگی اقامه می‌شود و در ۶۲۰ مدرسه استان نمازخانه تجهیز شده است.

دستورانی اضافه کرد: طرح مبین برای آموزش مدیران و با هدف ترویج فرهنگ نمازخوانی در استان سمنان در دستور کار است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: طرح یاوران نماز به منظور تحقق منویات رهبر معظم انقلاب برای گسترش روزافزون فرهنگ نماز در مدارس از سوی آموزش و پرورش استان در دست اجرا است.

در این نشست سید احمد زرهانی عضو هیات امنای ستاد اقامه نماز کشور، حبیب الله خجسته‌پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، امیر بینایی مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، و جمعی از معلمان و دانش آموزان استان حضور داشتند.