به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز کشور به نقل از خبرگزاری شبستان از گرگان، «محمود مظفر» شامگاه دیشب (سه شنبه ۱۹ آذر) در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: بیست و هشتمین اجلاسیه نماز در استان گلستان برگزار می شود و از یک سال گذشته بیش از ۱۰۰ شهر و یک هزار و ۷۰۰ مدرسه پیش اجلاسیه را برای برگزاری اجلاس نماز برگزار کردند.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور ادامه داد: در این اجلاس شخصیت های لشکری، کشوری، دانشجویان، برگزیدگان نخبگان علمی، دانش آموزان، دانشجویان و فرهنگیان از سخنرانی ها استفاده می کنند.

دکتر مظفر بیان کرد: نمایشگاهی نیز به مدت یک هفته در نظر گرفته شده است و اقدامات انجام شده در سنوات گذشته در راستای اقامه نماز به دید عموم گذاشته می شود.

وی بیان کرد: بیش از ۱۵ هزار اثر به جشنواره ارسال شده، خوشبختانه ایده های موفقی به دبیرخانه بیست و هشتمین  اجلاس نماز رسیده که در نوع خود بی نظیر بود.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور خاطرنشان کرد: برای اقامه نماز برنامه های آموزشی و فرهنگی متعددی برای گروه موثر مثل طلاب، روحانیون و معلمان و تاثیرپذیران مثل دانش آموزان برگزار می کنیم.

دکتر  مظفر تاکید کرد: قبل از آنکه بخواهیم جامعه، منطقه و مدرسه را بسازیم باید ابتدا به خانواده توجه کنیم و والدین باید بدانند که فرزندانشان سرمایه های آنها هستند لذا ما نیز با برگزاری دوره های آموزشی در راستای حفظ این سرمایه کوشا بودیم.

وی گفت: نماز می تواند منجر به رشد فرزندان شود و باید خانواده کمک کند که فرزندانشان با نماز انس بگیرند.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور به برگزاری دوره های آموزشی در مدارس و دانشگاه فرهنگیان برای ترویج فرهنگ اقامه نماز اشاره کرد و افزود: همه تلاش ما بر این است که نماز را از حالت بخشنامه ای، اداری و دستورالعملی خارج کنیم.

دکتر مظفر یادآور شد: نماز باید توسط خود مردم در جامعه ترویج شود و هر کسی باید حس تکلیف داشته باشد.

وی تاکید کرد: تمام تلاش ما این است که یاوران افتخاری نماز جذب کنیم و در کشور بیش از ۱۰ هزار یاور نماز فعالیت دارند که این افراد در رشته های مختلف اشتغال دارند.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور متذکر شد: نمازخانه های جاده ها چند متولی دارد و بخشی به وزارت نفت بر می گردد و بخشی نیز وزارت راه، میراث فرهنگی و اوقاف نیز نقش دارند و تلاش کردیم که تعداد این نمازخانه ها افزایش یابد و هم اینکه مرمت  شوند و فضای مناسبی برای نمازخانه های بین راهی در نظر بگیرند.

دکتر مظفر ابراز داشت: مرکز تخصصی نماز در قم وجود دارد که از طریق فضای مجازی دوره برگزار می کند و سایت قنوت برای نوجوانان و جوانان در نظر گرفته شده است.