به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه کشور، حجت الاسلام ابراهیم رنجبر ظهر پنجشنبه (۲۱ آذر) در اختتامیه بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز در استان گلستان اظهار کرد: از هشت محور در بیانیه گام دوم انقلاب دو محور باید آموزش و پرورش به آن اهتمام داشته باشد و در این راستا باید کارگروه هایی شکل بگیرد.

مدیر ستاد اقامه نماز اصفهان  ادامه داد: آموزش و پرورش به حوزه معنویت و اخلاق و سبک زندگی اسلامی باید بیش از پیش بپردازد.

حجت الاسلام رنجبر بیان کرد: به دنبال این بودیم که دوره هایی برای ائمه جماعات مدارس در نظر بگیریم و در سال های گذشته در مشهد مقدس این دوره ها برگزار می شد.

وی با بیان اینکه ائمه جماعات و طلاب رقبت کمی برای حضور در مدارس دارند، متذکر شد: در استان هایی که صنعتی تر هستند در مدارس ائمه جماعات کمتر حضور پیدا می کنند و اگر نیز حضور پیدا می کنند طلاب جوانی هستند که تجربه کمی دارند.

مدیر ستاد اقامه نماز اصفهان یادآور شد: اگر بنا است آموزش برای ائمه جماعت برگزار شود باید از سویی در مدارس وقت و زمان کافی برای طلاب و ائمه جماعت در نظر گرفته شود تا بتوانند ارتباطات خود را با دانش آموزان افزایش دهند.

حجت الاسلام رنجبر ابراز داشت: برای پررنگ شدن اقامه نماز در مدارس باید بر روی چند محور کار کنیم و نخستین محور آن خانواده است و همچنین دوستان دانش آموز و فضای مدرسه نیز باید مورد توجه قرار گیرند.

وی گفت: آموزش و پرورش طرحی تربیت مربی  در نظر گرفته که هنوز نتوانسته گستردگی لازم را برای پوشش همه مدارس داشته باشد.

مدیر ستاد اقامه نماز اصفهان یادآور شد: باید خدامحوری را بین دانش آموزان تقویت کنیم و کاری کنیم که دانش آموزان به آخرت توجه بیشتری داشته باشند، عمل مدیران و معلمان مدارس در اقامه نماز بیشتر کار ساز است و با گفتار اتفاقی نمی افتد.