به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه کشور به نقل از ایثار آذربایجان شرقی از اهر، احمد ابراهیمی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان اهر در جلسه شورای اقامه نماز این بنیاد گفت: نماز، از ارکان اصلی دین مبین اسلام بوده و برای حفظ ارزش‌های والای نظام و ماندگاری انقلاب، بایستی ترویج این فریضه‌ دینی در دستور کار ما باشد.

وی با تأکید بر حضور همه همکاران در نماز جماعت، اظهار داشت: شهدا و ایثارگران با اقتدا به امام حسین(ع) در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل نیز حتی لحظه‌ای از ادای این فریضه دینی غفلت نورزیدند و همواره در صفوف نماز حضور پرشوری داشتند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان اهر بابیان اینکه رسالت اصلی شورای اقامه نماز ترویج و توسعه فرهنگ نماز و نمازخوانی است افزود: امروز آحاد مردم جامعه وظیفه‌دارند با تأسی از شهدا، به اقامه نماز و انجام فرایض دینی بصورت جماعت توجه ویژه داشته باشند.

ابراهیمی ادامه داد:  طبق آیات قرآنی و احادیث آثار و فواید نماز خیلی زیاد بوده که حسن اخلاق، صبوری، امانت‌داری و صداقت در گفتار ازجمله برکات نماز است و بدون تردید دست‌یابی به این خصایص، همکاران را خدمت‌رسانی به خانواده‌های معزز شاهد و ایثارگر بیش‌ازپیش مصمم‌تر خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: اقامه‌ نماز، مسیر اصلی هدایت بشر به سمت تفکر جهادی و شهادت است و باعث دمیدن روح توکل و اخلاص در نمازگزار می‌شود.

گفتنی است، سومین جلسه شورای اقامه نماز بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان اهر در سال ۱۳۹۸، شنبه ۲۳ آذرماه برگزار شد.