به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه سیستان و بلوچستان، ​در جهت توسعه و ترویج فرهنگ نورانی نماز ، به مناسبت هفته راهداری و حمل و نقل جاده ای، همایش رانندگان و راهداران ، یاوران نماز با حضور رودباری مدیرکل سازمان حمل و نقل جاده ای کشور، سنجرانی مدیر ستاد اقامه نماز استان ، مدیران دستگاههای اجرایی و جمع کثیری از جامعه راهداری و حمل و نقل جاده ای استان برگزار شد.

در این همایش سنجرانی مدیر ستاد اقامه نماز استان با اشاره به اهمیت و به پا داشتن فریضه نماز برگزاری چنین مراسماتی را در جهت تقویت روحیه اقامه نماز موثر دانست و گفت : فلسفه برگزاری این همایش اقامه نماز و رابطه با خداست.

سنجرانی ادامه داد: رانندگان بخش حمل و نقل جاده ای باید خود نقش اقامه نماز را برعهده داشته و با توجهی که رانندگان به نماز دارند همه مسافرین نیز نماز را به پا خواهند داشت و راننده در نماز همه مسافرین شریک هستند ولی با بی توجهی به نماز و وقت نماز گناه نخواندن نماز به پای آنها نیز نوشته میشود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان در بخش دیگری از سخنان خود به رانندگان و دست اندرکاران بخش راهداری و حمل و نقل جاده ای اشاره کرد و بیان داشت: شما این توفیق را دارید که سرنوشت بسیاری از انسانها به دستان شما شکل بگیرد و چه خوب است اگر به بهترین شکل ممکن این اتفاق رقم بخورد که خوشبختانه رانندگان استان ما بحمدالله انصافا در کشور نمونه هستند که جای تقدیر وتشکر از این عزیزان و برنامه ریزان و دست انداران بخش نقل و نقل جاده ای را دارد.

در ادامه از کارکنان و فعالان نماز و همچنین فرزندان کارکنان راهداری و حمل و نقل جاده ای استان که به سن تکلیف رسیده بودند تقدیر و تشکر شد.