به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز کشور به نقل از ایثار واحد”استان مرکزی”، مرتضی انصاری فر صبح امروز چهارشنبه دوم بهمن ماه در جلسه ستاد اقامه نماز بنیاد مرکزی با اشاره به  ترویج فرهنگ اقامه نماز گفت: سبک زندگی شهدا و وصایای آنان این نکته را به ما یادآور می شود که خواسته و هدف آنان نماز بوده است.

بر همین اساس، وصایای شهدا بعد از شهادت آنان نقشه راه برای ما و به ویژه جوانان است و از جمله موضوعاتی که در میان همه شهدا مورد تاکید و سفارش واقع شده است.

این مقام مسئول افزود: نماز برای شهدا وسیله ای از بندگی و خالص شدن در برابر مادیات بود و در وصایای شهدا و سبک زندگی روزمره آنها چه در میدان نبرد و چه در زندگی شخصی در کانون توجه قرار داشت.

وی با اشاره به نقش نماز در ایجاد آرامش ، افزود: اقامه نماز به ویژه نماز جماعت باعث تقویت روحیه معنوی کارکنان و ارائه خدمات بهتر خواهد شد.

انصاری فر گفت: حضور افراد در نماز جماعت علاوه بر جلای روح، مایه خیر و برکت برای نهاد و دستگاه می‌شود.

وی گفت : نماز یکی از فرائض بسیار مهم است که همه باید برای توسعه فرهنگ نماز در میان کارکنان و جامعه هدف تلاش جهادی کنیم و با برنامه های مختلف روز به روز به فضای کاری اداری معنویت ببخشیم .

انصاری فر در پایان افزود : باید کسانی که در امر نماز فعال هستند و به نماز جماعت اهمیت می دهند شناسایی شوند و در جمع کارکنان مورد تقدیر و تشویق قرار گیرند.

گفتنی است این جلسه در دفتر مدیرکل و با حضور سایر اعضای ستاد اقامه نماز بنیاد مرکزی برگزار شد.