به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، در ابتدای این جلسه پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم، حجه الاسلام رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان ضمن خیرمقدم و تسلیت ایام فاطمیه، شهادت سردار سلیمانی و جانباختگان سانحه هوایی، اهداف و دستور کار جلسه را عنوان نمود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان در ادامه گزارشی اجمالی از فعالیت های انجام شده توسط ستاد اقامه نماز و همچنین برنامه ها و دوره های متعدد آموزشی برگزار شده برای اقشار مختلف ارائه نمود و اظهار امیدواری کرد که با همت و تلاش دبیران اقامه نماز شهرستانها و همکاری دستگاههای ذیربط در استان و شهرستانها شاهد اجرای هر چه بهتر برنامه های مصوب در سال جاری باشیم.

حجه الاسلام رنجبر در ادامه، با اشاره به پیام مقام معظم رهبری« مدّ ظلّه العالی» به بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز، اقامه نماز را تضمین سلامت معنوی جامعه دانست و از دبیران اقامه نماز خواست تا از ظرفیت آموزش و پرورش در جهت توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز ستفاده نمایند.

وی همچنین با اشاره به برگزاری اجلاس سراسری نماز در سال جاری با عنوان« نماز و مدرسه» از دبیران خواست با هماهنگی با آموزش و پرورش شهرستان نسبت به برگزاری نشست های تخصصی نماز ویژه خانواده ها و گفتمان نمازشناسی ویژه دانش آموزان با هدف پاسخگوئی به شبهات پیرامون نماز و بهره گیری از اساتید تخصصی نماز اقدام نمایند.

در ادامه هر یک از دبیران اقامه نماز ضمن ارائه نظرات و پیشنهادات خود مشکلات و موانع موجود در حوزه نماز شهرستان خود را مطرح نموده و خواستار رفع این مشکلات شدند. گفتنی است در خلال این جلسه لوح تقدیر هیئت رزمندگان شهرستان تیران و کرون با امضای حجه الاسلام قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور به همراه یک جلد قرآن کریم بابت برگزاری باشکوه نماز ظهر عاشورا به قاری دبیر شهرستان تیران و کرون تحویل گردید.

لازم به ذکر است در خاتمه این جلسه برای هر شهرستان مقداری هدایا و جوایز از طرف مجمع خادمین نماز استان از محل فروشگاه کتب و ملزومات نماز جهت تشویق کودکان و نوجوانان به نماز در سطح مدارس و مساجد در نظر گرفته شده بود که به دبیران تحویل گردید.