به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز کشور به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام‌ علی سقاچی شنبه ۵ بهمن در جلسه ستاد اقامه نماز آموزش‌وپرورش استان گفت: اصل و اساس همه آموزش‌های دینی در نوجوانان و جوانان، خانواده و مدرسه است و اساس همه فعالیت‌های فرهنگی کشور نیز توجه به آموزش‌وپرورش و بحث نماز است.

او تاکید کرد: باید تلاش کنیم در شأن جمهوری اسلامی و آموزش‌وپرورش  نماز جماعت در مدارس برگزار شود. 

قائم‌مقام ستاد اقامه نماز استان فارس با اشاره به راهکارهای ترویج نماز در مدارس، عنوان کرد:  آموزش عوامل اجرایی مدارس و تأکید بر رعایت حداقل ۳۰ دقیقه وقت برای اقامه نماز در مدارس، می‌تواند در این زمینه راهگشا باشد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس نیز گفت: نماز نقش کلیدی در تحقق ساحت اعتقادی، عبادی و اخلاقی به عنوان مهم ترین ساحت تربیتی در سند تحول بنیادین دارد.

علی عسکر نجفی ا اشاره به اقدامات خوبی که در حوزه نماز در سطح کشور انجام‌شده ، افزود: برگزاری شورای عالی نماز، اجلاس نماز، پیش اجلاس نماز ، مسابقات انشای نماز و … ازجمله مواردی است که در سطح کشور در خصوص بحث نماز اجرا می‌شود که همه نشان  از توجه ویژه حاکمیت به این بحث است.

او با تأکید بر لزوم ترویج  هر چه بیشتر فرهنگ نماز و نمازخوانی گفت : باید این فرهنگ به‌صورت کامل در بین همه آحاد مختلف جامعه خصوصاً در بین دانش آموزان نهادینه شود.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس عوامل تأثیرگذار در موضوع ترویج فرهنگ نماز را در دودسته عوامل انسانی و غیرانسانی تقسیم کرد و گفت : عوامل انسانی شامل دانش آموزان و اولیای آن‌ها ، معلمان ، مدیران ، معاونان و ائمه جماعت است.

نجفی نماز را از اولویت‌های برنامه‌های آموزش‌وپرورش استان فارس معرفی کرد و گفت:  نمازخانه‌ها، اعتبارات ، برنامه‌های مختلف در خصوص نماز، دستگاه‌های اجرایی کمک‌کننده در بحث ترویج نماز و مساجد عوامل غیرانسانی مؤثردر ترویج فرهنگ نماز هستند.