به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز کشور به نقل از خبرگزاری میزان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسن قرائتی در اولین همایش «بیانیه گام دوم انقلاب؛ طلیعه تمدن نوین اسلامی» که امروز یکشنبه ۲۰ بهمن در تالار پیامبر اعظم (ص) پژوهشکده غدد دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، گفت: وقتی بیانیه گام دوم حضرت آقا را خواندم، دیدم که خیلی از مفاهیم به کار برده شده در این بیانیه، برگرفته از قرآن کریم است؛ خدمت ایشان رسیدم و گفتم خیلی از مفاهیم بیانیه در قرآن هستند، من می‌خواهم این مفاهیم را استخراج کنم، ایشان هم قبول کرد‌ند و ما این کار را شروع کردیم.

وی افزود: مفاهیم بیانیه گام دوم را از ۳۵۰ آیه قرآن کریم استخراج کرده‌ایم و آن را به شکل یک کتاب درآورده‌ایم.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه قرآن همه سوالات ابناء بشر را جواب می‌دهد، گفت: حوزه و دانشگاه ما نباید علم بی‌فایده آموزش دهند؛ حوزه ما باید علمایی مثل نواب صفوی و دانشگاه ما باید انسان‌هایی مثل شهید رجایی را تربیت کند.

وی افزود: ما حدود ۴ میلیون لیسانس بی‌کار داریم برای اینکه این افراد صرفا محفوظاتی را حفظ کرده‌اند که به دردشان هم نمی‌خورد.

استاد قرائتی با بیان اینکه ما با شدت با فقدان تدبیر در میان مسئولان مواجه هستیم، گفت: مملکت ما به انسان‌های خط‌شکن و جگردار نیاز دارد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: قبل از آنکه طرح تحول آموزش و پرورش اجرا شود ابتدا باید مرد این کار پیدا شود.