به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان خراسان جنوبی در ۲۱ بهمن ماه کمیته فرهنگی ستاد اجرایی اعتکاف ۱۳۹۸ در محل سازمان تبلیغات اسلامی بیرجند با حضور کارشناس فرهنگی آموزشی ستاد اقامه نماز استان برگزار شد.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان با بیان اینکه اعتکاف فضایی سراسر از نور بود که در کشور ایجاد شده است، افزود: این مراسم معنوی تبدیل به یک عامل بسیار مهم برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و ایجاد فضای نشاط معنوی در کشور شده است. وی اعتکاف را پلی برای بندگی و عاملی برای خودیابی و خودشناسی دانست و گفت: در اعتکاف انسان به‌نوعی از فضای مادی به فضایی معنوی پناه می‌برد تا با خدای خود آشتی کند.

وی از تشکیل کمیته‌ای برای برگزاری مراسم اعتکاف خبر داد و گفت: باید با رفع کاستی‌های سال‌های گذشته و برنامه ریزی های جامع و مطلوب زمینه حضور هر چه بیشتر افراد در این مراسم را فراهم کنیم.

در ادامه طاهری کارشناس فرهنگی آموزشی ستاد اقامه نماز استان گفت: ستاد اقامه نماز آمادگی اعزام مدرسین بومی به مساجد در سراسر استان را دارد ؛ و افزود تلاش در ترویج فرهنگ نورانی نماز باید بیش از پیش باشد؛ما باید از این بستر فراهم شده در بهترین زمان و بهترین مکان نهایت استفاده را ببریم تا از معتکفین سفیران فرهنگی و یاوران نماز بسازیم.