به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان هرمزگان؛ دکتر اعتمادی بمنظور آگاهی از پیشرفت توافقنامه های منعقده  بین ستاد اقامه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در جمع نمازگزاران این مجموعه حضور یافت و نماز ظهر و عصر را اقامه نمودند.

وی پس از اقامه نماز طی بیاناتی ضمن گرامی داشت دهه مبارکه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی یاد و خاطره شهدا انقلاب و مدافع حرم را گرامی داشتند.

ایشان بیان داشت: نماز سخن گفتن بنده با خالق، نماز غذا روح،بازدارنده فحشا و منکرات، نماز برترین عبادت و بهترین وظیفه و عاشق ترین نیایش و پرستش یک انسان با معبود خویش است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان عبادت را روح نماز دانست.

نماز اهرم استقامت در غم ها و مشکلات و داروی تکبر یاد کرد، و بیان داشت نماز وسیله تشکر از خداوند و برترین فریاد آزادگی انسان از سلطه قدرتمندان و زنده نگهداشتن سنت ابراهیم(ع) و محمد(ص) و حسین(ع) و مهدی(عج) است.

دکتر اعتمادی در ادامه بیانات خود  نهادینه سازی و ترویج فرهنگ نورانی نماز را یکی از بارزترین مصادیق عبادت عنوان کرد، و اظهار داشت: با عنایت به رهنمود های مقام معظم رهبری به اجلاس نماز از زبان هنر وظیفه نماز و راز و رمز آن باید در معرض دید همگان قرار گیرد و هر کس به قدر ظرفیت خود از آن متنعم گردد.

در پایان این نشست مقرر گردید همایش بزرگی نیز با موضوع هنرمندان  و نماز در نیم دوم اسفند ماه برگزار گردد.

دکتر کمالی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این نشست از مشارکت هنرمندان در تولد آثار رهبری مربوط به نماز اشاره کرد و افزود ان شا الله در آینده نمایشگاه از کار های تجسمی نماز برگزار خواهد شد.