به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گیلان از خبرگزاری تسنیم از رشت، آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در جلسه ستاد اقامه نماز استان ضمن اشاره به اهمیت بسیار بالای عمل خیران مسجدساز اظهار داشت: رسانه‌ها ظرفیت و پتانسیل بسیار خوبی برای همراهی و جذب هر چه بیشتر خیران مسجدساز دارند و انتظار داریم در این زمینه تلاش کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه کسی که مسجد می‌سازد در حقیقت برای خدا خانه بنا می‌کند عنوان کرد: خدای متعال در قرآن کریم می‌فرماید کسانی که به آبادانی مساجد می‌پردازند از ۵ ویژگی برخوردار هستند و خصوصیاتی نظیر ایمان به خدا و ایمان به روز قیامت از ویژگی‌های آنان محسوب می‌شود.

فلاحتی با تأکید بر اینکه خیران مسجدساز با این عمل خود در واقع زکات می‌پردازند و نترسیدن از هیچ کس به غیر از خدا را از ویژگی‌های بارز اهالی مسجد دانست و تصریح کرد: بر اساس روایتی از امام صادق(ع) کسی که مسجدی را می‌سازد، خدا برای او در بهشت خانه‌ای را بنا می‌کند.

امام جمعه رشت به روایتی از پیامبر(ص) مبنی بر رفت و آمد به مساجد نیز اشاره کرد و در تشریح آن افزود: طبق فرمایش نبی مکرم اسلام(ص) کسی که برای اقامه نماز به طرف مسجد گام بر‌می‌دارد خداوند برای هر گام او ۷۰ هزار حسنه می‌نویسد و به همان اندازه درجات او در روز قیامت را بالا می‌برد.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان استفاده از ظرفیت رسانه‌ها جهت جذب، هدایت و بهره‌گیری از توان خیران برای احداث مساجد در استان را خواستار شد و ابراز داشت: صدا و سیما زمینه بسیار خوبی برای همراهی و جذب هر چه بیشتر کمک‌های خیران مسجدساز دارد و انتظار می‌رود در این زمینه نهایت تلاش را داشته باشد.

.۹