به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز کشور، سریال بچه مهندس ۳ به کارگردانی علی غفاری و تهیه کنندگی سعید سعدی با طرح و نویسندگی حسن وارسته در ۳۵ قسمت ۴۵ دقیقه ای ساخته شده است که از ابتدا ماه مبارک رمضان بر روی آنتن شبکه دو سیما قرار گرفته است.

این سریال به زندگی جواد جوادی با بازی روزبه حصاری می پردازد که با دوستان هم دانشگاهی خود وارد ماجرا تازه ای شده اند.

پرداختن هنرمندانه کارگردان این سریال پربیننده شب های ماه مبارک رمضان به سکانس های نماز با تاکید بر اهمیت نماز صبح، نماز و کاهش آسیب های اجتماعی، نماز و مسجد، نماز و آرامش، نماز و زیارت، نماز و قرآن، اذان، وضو و ترویج کمک مومنانه باعث شده است تا این سریال مورد توجه خاصی قرار گیرد.

ثریا قاسمی، فرهاد قائمیان و روزبه حصاری از بازیگرانی هستند که با بازی در این سریال توانستند سکانس های زیبایی از نماز را به تصویر بکشند.

سکانس های نمازی توجه ویژه دکتر سید احمد زرهانی، قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور را به دنبال داشت و زمینه قدردانی از همه دست اندرکاران این سریال را طی نامه ای به دکتر علی عسگری رئیس سازمان صدا و سیما، فراهم کرد.

متن نامه بدین شرح است:

 

جناب آقای دکتر علی عسگری
ریاست محترم صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم

طبق گزارش مدیریت روابط عمومی ستاد اقامه نماز در سریال تلویزیونی “بچه مهندس۳” که از شبکه دو سیما در شب های ماه مبارک رمضان در حال پخش می باشد موضوع اقامه نماز و آداب آن مورد توجه قرار گرفته است، بدین وسیله از اهتمام رسانه ملی، کارگردان، نویسنده و هنرمندان محترم آن مجموعه قدردانی به عمل می آید.

امید است با استعانت از خداوند توانا ترویج فرهنگ نورانی اقامه نماز در همه تولیدات صدا و سیما از درخشش روز افزون تری برخوردار گردد.

سید احمد زرهانی

قائم مقام ستاد اقامه نماز