به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان چهارمحال و بختیاری حجت‌الاسلام والمسلمین محمد کریمی در گفت‌وگو با  خبرنگار تسنیم در شهرکرد به برگزاری پویش مردمی«جشن تکلیف فرزندان در خانواده» اشاره کرد و اظهار داشت: جشن تکلیف دانش‌آموزان همه‌ساله در ۲ مرحله بهمن‌ماه و اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شد که در سال جاری با شرایط کشور و تعطیلی مدارس امکان برگزاری این جشنواره به صورت عمومی میسر نیست.

وی ادامه داد: برای همین با استفاده از فرصت ماه مبارک رمضان که ماه بندگی خداوند است، خانواده‌ها می‌توانند یک فضای معنوی زیبا به منظور تشویق فرزندان‌شان در منازل ایجاد کنند و تصاویر زیبایی را از مناسک عبادی فرزندانشان ضبط و به این پویش ارسال کنند.

کریمی با اشاره به اینکه پویش مردمی جشن تکلیف فرزندان از  ۱۸ اردیبهشت‌ماه آغاز و تا پایان خردادماه ادامه دارد، افزود: علاقه‌مندان می‌توانند تصاویر بندگی فرزندان خود را به نشانی  «chbnamaz1399» در پیامرسان ایتا ارسال کنند.

مدیر ستاد اقامه نماز چهارمحال و بختیاری در ادامه گفت: مسابقه کتابخوانی نماز نیز با همکاری کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با هدف ترویج فرهنگ نماز در سطح استان چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه مسابقه کتابخوانی نماز با عمل به توصیه رهبر انقلاب مبنی بر توجه به همه اقشار اعم از روستاها و شهرها برگزار می‌شود، گفت: در این مسابقه هر شب یک سوال در رابطه با نماز از شبکه استانی جهانبین مطرح و در پایان به ۳۰ نفر از برگزیدگان به قید قرعه جوایز نقدی از طرف این ستاد اهدا خواهد شد.

وی افزود: اقامه نماز، احکام عملی و اذکار نماز، بیان اسرار و آداب نماز بر اساس رساله عملیه، بیان اهمیت نماز در قرآن و روایات، بیان مقدمات، واجبات و مبطلات نماز از منابع آموزشی مسابقه کتابخوانی نماز است.

کریمی تصریح کرد: ارتقاء سطح فرهنگی جامعه، آشنایی خانواده‌ها با احکام نورانی اسلام، استفاده بهینه از امکانات سمعی و بصری سیمای مرکز استان در جهت ترویج احکام شرعی، آشنایی هرچه بیشتر نوجوانان، جوانان و خانواده‌ها با آثار و فلسفه احکام نماز، آموزش غیر حضوری احکام نماز، ترویج فرهنگ نورانی نماز بین اقشار مختلف مردم، از اهداف برگزاری مسابقه کتابخوانی نماز است.

وی با اشاره به اینکه شرکت‌کنندگان پاسخ‌ها را به شماره پیامکی (۳۰۰۰۰۳۸۲ برنامه ماه عاشقی) اعلام شده ارسال کنند، گفت: علاقه‌مندان جهت پاسخگویی به سؤالات باید به کتاب «نماز و روزه راهی به سوی معبود» نوشته شیخ محسن سعیدیان مراجعه کنند.

رئیس ستاد اقامه نماز استان همچنین به اجرای پویش مردمی «اقامه نماز جماعت در منزل» همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان در خانواده‌ها اشاره کرد و گفت: با توجه به شرایط پیش آمده در اثر کرونا ویروس و عدم برگزاری نماز جماعت در مساجد، پویش مردمی اقامه نماز جماعت در منزل با آغاز ماه مبارک رمضان اجرا می‌شود.

وی افزود: هم استانی‌ها می‌توانند تا پایان ماه مبارک رمضان تصاویر برگزاری نماز جماعت در منزل را به نشانی «chbnamaz1399» در پیامرسان ایتا ارسال کنند که به بهترین تصاویر جوایز نفیسی اهدا می‌شود.