به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان هرمزگان؛ بمنظور تحقق منویات مقام معظم رهبری به اجلاس های نماز اولین جلسه هیات ارزیابی استان هرمزگان با حضور اعضاء در جهت سنجش میزان کارای و اثر بخشی برنامه ها و فعالیت اقامه نماز دستگاه های اجرایی است به ریاست دکتر اعتمادی مدیر ستاد اقامه نماز استان و با حضور جناب آقای دریانورد ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در سالن اجتماعات این مجموعه برگزار گردید.

مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن آرزوی قبولی ظاعات و عبادات اعضاء از همراهی و همکاری و  تعامل مطلوب ریاست سازمان تقدیر و تشکر نمود و اظهار امید واری کرد که در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان خداوند این توفیق را به همگان عنایت کند تا از فیوضات این ماه عزیز بهره کافی ببرند.

دکتر اعتمادی اظهار امیدواری کرد در امتداد ماه مبارک و در پرتو ارتباط  معنوی با خداوند، – نیایش ها و دعاها استمرار داشته باشد.

 وی در  ادامه به برکات و فیوضات این ماه اشاره کرد و افزودند: از خدا بخواهیم که بتوانیم به وظیفه دینی که به ما محول شده در طول سال جامه عمل بپوشانیم.

 حجت الاسلام و المسلمین اعتمادی افزود: هدف از تشکیل هیئت ارزیابی علاوه بر تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری توسعه آینده خود ارزیابی در دستگاه‌های اجرایی و هدایت آنان در جهت سنجش میزان کارایی و اثربخش بودن برنامه ها و فعالیتهای مربوط به اقامه نماز است. مدیر ستاد اقامه نماز با بیان اینکه مبانی بررسی و ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی استان و واحدهای تابعه گزارشات و مستندات است که توسط دستگاه‌های اجرایی در سامانه سجاده بارگذاری شده است و هیات ارزیابی به بررسی فعالیت های مصوب  در تفاهم نامه ها می پردازد.

 دکتر اعتمادی از همه اعضا هیئت درخواست کرد با حضور منظم و مستمر در جلسات به فرایند رسیدگی مستندات مبتنی بر طبق توافقنامه ها در سامانه بپردازند.

در ادامه این نشست جناب آقای دریانورد با اشاره به فرا رسیدن روز قدس اظهار امیدواری کرد که این روز پرشکوه را همانند سال‌های قبل ارج بگذاریم گرچه امسال حضور به صورت فیزیکی به دلیل ویروس کرونا امکان نداشته باشد اما قلبهای ما در حمایت از مردم مسلمان و مظلوم فلسطین می طلبد.

وی سپس به ارزیابی از دستگاه اجرایی اشاره کرد و بیان داشت قانونگذاران در کنار نقش هایی که برای صیانت از ارزش های اسلامی  و مسئولیت پذیری داشته اند به بحث نماز پرداخته اند و فعالیت‌های دستگاه‌ها را در این زمینه ارزیابی می‌کند .

در پایان کارشناس نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز گفت امسال برخلاف سال ها قبل دستگاه‌های اجرایی ۱۱۰ روز فرصت داشتند و مستندات ،برنامه و فعالیت خود را در سامانه بارگذاری کنند و این فرصت بسیار خوبی بود که دستگاه ها آنچه را در زمینه نماد انجام داده‌اند بر اساس و توافقنامه ها در سامانه سجاده ثبت کنند و هیات ارزیابی به راستی آزمایی و صحت و سقم آنها بپردازد.